Cengiz Bektaş - Çok Yönlü Kültür İnsanı

1.187 İzlenme

Video hakkında henüz açıklama girilmemiş.
Süre
21:34
Kategori
Anma
Yayınlanma Tarihi
April 05 2021

anma Mimarlar odası istanbul büyükkent şubesi mimarlar odası cengiz bektaş

Oynatma listesi özelliğini kullanabilmeniz için giriş yapmanız gereklidir.

Yorum

Yorumlar

Pelin Bektaş 2 Days, 22 Hours Önce

O yalnız bir mimar değildi. Onun için Aydın, Entelektüel, Şair Ozan ve daha bir çok şey diyebilirsiniz. Ama en önemlisi insanı sevmesi ve her sözüyle beyinlere bir düşün biti atmasaydı. Bir çok insanın şekillenmesine destek vermiş eğiticiydi.

Mustafa karaahmetoğlu 2 Days, 22 Hours Önce

İnsanlar arasında ki ilişkileri onarmadan, binaları onarmanın anlamı yok. Çevre ve insan arasındaki ahengin oluşumu tamamlanıyor. Cengiz bey bunu çok güzel ifade etmiş. Takdir ediyoruz.

Ayşen Atalan Sözbilir 3 Days, 1 Hour Önce

Cengiz Bektaş sadece kentlerin köprülerin değil, insanların, çocukların, ailelerin de mimarıydı. Suda bir dalga yarattılar ama dalgalar gittikçe büyüdü ve tüm ülkeyi etkilediler.
Ruhu şad olsun
Onu tanıdığım için onur duyuyorum

Şükran Taş 3 Days, 7 Hours Önce

Cengiz Bey’in yanında çalışma fırsatı bulan mimarlık öğrencilerinden biri olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Aslında şansa da bırakmadım. Mimar Sinan Üniversitesinde öğrenci iken Kuzguncuk’taki ofise gittim ve sizinle çalışmak istiyorum dedim. O yıllarda (1987) öğrenci çalıştırmıyordu ve haklıydı aslında 3 gün gidiyor 4 gün gidemiyordum ofise. Ama bana kazandırdıkları için Ona çok müteşekkirim. Hele bir antik kentler gezisi yapmıştık bir bayram tatilinde ki onu hala unutamıyorum. Her çalışan bir antik kenti araştıracak ve Manastır dan gelmiş mimar hocalar karşısında sunum yapacaktı. Ben küçük yerde büyümüş topluluk karşısında konuşma yapacak özgüveni olmayan bir genç kız olarak çıktım ve Priene antik kentini anlattım. Kıpkırmızı bir suratla sunumu bitirdim ama başardım. Cengiz Bey bana tüm hayatım boyunca kullanacağım o özgüveni verdi ve ben onu sevgi, saygı ile anıyorum.